Bekentenis
Ik ben bang voor etentjes.
Ieder soort etentje eigenlijk, maar vooral de etentjes bij mensen thuis.
31 Oktober 07 om 08:57 :: Reageer (18)
Rode broek met ritsjes
Ik heb een balanstheorie; je moet vieze dingen doen om schone dingen te kunnen doen.
Vroeger was dat roken. Omdat ik rookte, kon ik ook sporten.
Omdat ik (soms) gezond at, woonde ik een stad (en ging soms de natuur in).
Omdat ik bier dronk, sliep ik uit.
Simpel en doeltreffend.
Als je een lichaam te schoon maakt wordt het toch maar de hele tijd ziek.
30 Oktober 07 om 07:43 :: Reageer (zestien)
Water

Soms is webloggen als even ademhalen. Zeker nu het zo donker was vanmorgen en ik niet eerder boven mocht voordat ik alle deadlines op zijn minst had bekeken.
29 Oktober 07 om 09:00 :: Reageer (twaalf)
Hoe ik Digitenne overwon
Wat een heerlijk moment gisternacht toen ik mezelf opgewonden hoorde kraaien 'hij doet het hij doet het!'
Het is gelukt. Ik heb er geen andere woorden voor.
26 Oktober 07 om 07:46 :: Reageer (twaalf)
Onderweg
Dit zijn de schermen die openstaan: KPN, UPC, 9292 reisinformatie en Pivot.
De leidraad van mijn leven is al weken; 'Hoe sluit ik mijn DVD recorder op een twintuner aan', daar is gisteren een hele avond op stuk geslagen (zonder resultaat)
De nieuwste queeste: 'Hoe lees ik de waterstand af als de meter die buiten op de kade ligt onder de condens zit.'
En, ook een leuke; Hoe krijg ik een afspraak bij een KPNmonteur van de storingsdienst als ze - 'ja mevrouw, ik snap dat u dat grappig vindt' - een storing op de afdeling hebben.
25 Oktober 07 om 09:51 :: Reageer (twaalf)
Nu de winter komt
Op het bankje zit een meneer die met allebei zijn handen de zitting vasthoudt. Alsof hij elk moment kan opstijgen.
Ik ga naast hem zitten en beloer vanuit mijn ooghoeken zijn bewegingloosheid.
Dit is niet een man met wie je een praatje maakt. Hij kijkt star voor zich uit, fletse ogen strak op de einder gevestigd.
'Gaat het wel goed, meneer?' probeer ik tenslotte.
Hij mompelt iets wat ik niet versta.
Ik buig me naar hem toe, waardoor hij zo mogelijk nog meer verstijft.
'Wat zegt u meneer?'
23 Oktober 07 om 09:24 :: Reageer (vijftien)
Schrijver in het wild
In No-land om precies te zijn.
Komt dat zien en schrijf mee!
Vandaag en morgen van 12-4
20 Oktober 07 om 10:38 :: Reageer (nul)
Bij de beesten af
*

Er is een natuurlijke hierarchie in grootte. Dat weet iedereen.
Een grote man heeft meer aanzien dan een kleine man, de grote vrouw wint het van de kleine vrouw.
En ja, dat al die kleine mensen dus de macht grijpen heeft met overcompensatie te maken.
Want wat is hun natuurlijk reactie? Wegrennen.
Wegrennen is negen van de tien keer sowieso de beste oplossing; kom je iets tegen dat groter is dan jijzelf dan dien je je spoorslags uit de voeten te maken.
Tenzij je machtslust hebt natuurlijk, of alomvattende honger.
19 Oktober 07 om 08:31 :: Reageer (17)
Scheve grijns
In de supermarkt staat een man die altijd naar me knipoogt.
Hij is een van de weinige mensen die me ziet, op dagen als deze waarop ik voornamelijk in mezelf gekeerd schrijvend en vaag voor me uit starend besta.
18 Oktober 07 om 09:11 :: Reageer (twaalf)
Theorie voor bij de boodschappen
*

Laten we goed en slecht en alle andere morele veroordelingen er even buiten laten.
Dan is kunst liefde en liefde verslaving en kunst dus ook verslaving.
17 Oktober 07 om 09:06 :: Reageer (dertien)
Negerzoenen

Je mag ze zo niet meer noemen (op de doos staat alleen nog maar 'de enige echte', waarmee firma Buys als het ware naar een gedeeld geheim verwijst, ik weet niet of dat het beter maakt) maar ik had ze al héél lang niet gegeten.
En ik zag ze staan, bij een repetitie ergens, op een stoel waar ook een kledingstuk aan hing zodat je als goede verstaander wist; daar gaat iemand straks in zijn eentje zitten peuzelen. Vast zo’n prachtige actrice met een goddelijk lijf die kan eten wat ze wil, want dat bestaat dus echt. Genetisch gemanipuleerde allesetende prachtige vrouwen. Onrecht is het. En ik maar op mijn pen bijten en aankomen van de inkt.
Kortom, dat was niet het moment om er eentje te eten.
16 Oktober 07 om 10:20 :: Reageer (vijftien)
Fijnpijn

In zijn hand een roos, zo fijngeknepen dat er groen bloed langs de steel liep. ‘Niet sentimenteel doen,’ fluisterde hij. De trein kwam aanrijden. ‘Niet sentimenteel doen.’ De deuren gingen open en daar was ze, in al die jaren niets veranderd. Huilend wierp hij zich in haar armen.
Geen idee waar dit miniverhaal op slaat?
Lees er hier meer over!
15 Oktober 07 om 16:04 :: Reageer (18)
Slachtofferschap in moderne tijden
Expres op YouTube surfen om aangevallen te worden door een 'Storm Worm'.
15 Oktober 07 om 15:43 :: Reageer (nul)
Monologen Try-out
Het was er stil en donker. We moesten wachten bij de balie.
Een jongen op een scooter kwam langs met wegwerpeten. Hij kreeg geen fooi. 'Ik mocht je geen fooi geven,' zei de portier.
De jongen reageerde nauwelijks en vertrok zo snel mogelijk. Dat was niet zo heel erg snel; hij moest door zo'n sluisdeur, waarbij de ene niet open ging voor de andere gesloten was.
We werden opgehaald. 'De anderen zijn er al.'
Het was meteen al spannend, lopen door een schemerig gesloten museum met alleen de schilderijen uitgelicht.
'Nachtverlichting' werd ons verteld, 'allemaal protocol.'
15 Oktober 07 om 11:36 :: Reageer (drie)
Ik wil best in een Bulkboek, Theo
In het begin hadden de gasten van hotel 'de Toren' er weinig last van.
Het was immers maar één baardige man in de foyer die er van dichtbij wat wonderlijk uitzag en niet al te fris rook.
Maar reizigers staan open voor het onbekende en iedereen stinkt wel eens, zeker in hotels.
12 Oktober 07 om 10:06 :: Reageer (negen)
Opdracht 4
Let vandaag op iets wat je mooi vindt.
Beschrijf het hieronder in maximaal 4 regels.
Een metafoor mag, een andersoortige omschrijving mag ook.
Probeer precies te zijn over het exacte gevoel dat het mooie ding/mens/moment/andersdandatmaarookmooi in je opriep en vertel als het kan ook waarom.
Gebruik verzameletiketten als 'mooi, ontroerend, geweldig, fijn, verdrietig' niet meer dan één keer.
(*kijkt even streng* Waarmee ik dus bedoel dat je er maar ééntje mag in het hele verhaal. Dus niet iets 'mooi ontroerend geweldig fijn prachtig' vinden.)
11 Oktober 07 om 08:28 :: Reageer (22)
Sport
Er zijn mensen die bij hoog en bij laag volhouden dat sporten er altijd goed en gezond uitziet.
Ik waag dat allebei te betwijfelen.
Gezonder ben ik er niet van geworden (wel blijer) en af en toe weet ik zeker dat ik voor gek loop/fiets/ren/trappel.
Zoals gisteren. Ik hing aan een enorm cool apparaat waarbij je jezelf omhoog moet trekken. Je kan het zo instellen dat het net lijkt alsof je heel sterk bent, en ik ben gevoelig voor dat soort dingen.
Rechts van mij braakte een videoscherm een chronisch clipjesregen, de meeste minifilmpjes bevolkt door schaars geklede dames.
10 Oktober 07 om 12:23 :: Reageer (vijf)
Technofear
De scheiding is niet meer altijd zichtbaar, omdat ook 35plussers zich vol schijnbaar gemak over computers buigen.
Dat ze vervolgens vinger voor vinger een woord bij elkaar sprokkelen en nog steeds niet begrijpen hoe een sneltoets werkt, dat is alleen te zien als je met ze meekijkt, en in de bibliotheek wordt dat onbetamelijk gevonden.
09 Oktober 07 om 09:15 :: Reageer (19)
Dames en Chinezen
Op mijn nieuwe geheime schrijfplek wonen heel veel oude dames.
Dat vind ik geweldig
08 Oktober 07 om 16:36 :: Reageer (dertien)
Foto

Al een maand zwierf hij rond in de buurt van de computer.
Maar er was een draadje zoek. En opeens geen tijd.
En ik had ook wel eens geen zin.
Maar nu heb ik dan toch foto's op mijn harde schijf gezet.
En omdat het zo lang heeft geduurd, voelde het een beetje zoals vroeger met een ouderwets filmrolletje.
Dat je het dan in de winkel al ging bekijken.
Niet om terug te geven wat er mislukt was, maar gewoon, omdat je niet kon wachten.
03 Oktober 07 om 08:39 :: Reageer (zeven)
Praten
Ik vond het geweldig, gistermiddag met Pieter Steinz, Harry Mulisch en Elsbeth Etty in café Donner. De manier van interviewen van Steinz, het feit dat Etty en Mulisch er ook waren en bovenal het praten zelf.
Dat ik geniet van publieke optredens is op zichzelf wonderlijk, want zolang ik al in de journalistiek zit, heb ik consequent vrijwel alle panels en live interviews gemeden.
Ik werd daar zó zenuwachtig van, dat ik de nacht ervoor niet kon slapen en tijdens de gesprekken alleen maar aan het overleven was.
In het kader van 'je hoeft niet alles te kunnen' besloot ik uiteindelijk geen 'live' meer te doen.
Maar praten over mijn boek en over schrijven voelt anders.
01 Oktober 07 om 11:28 :: Reageer (vijftien)


